Catwoman

Patience Philipsová (Halle Berryová) je mladá a stydlivá žena. Nemá žádné sebevědomí a neustále hledá důvody, aby omluvila svou vlastní existenci. Pracuje jako grafická designérka v mamutí kosmetické firmě Headre Beauty, v jejímž čele stojí despotický Georgie Hedare (Lambert Wilson) a jeho žena, supermodelka Laurel (Sharon Stoneová). Patience díky své nedbalosti náhodou narazí na nekalé tajemství, které se týká připravovaného nového revolučního výrobku firmy proti stárnutí. Patience se tak omylem dostane do víru nebezpečného spiknutí, avšak ve stejnou chvíli prožije znovuzrození a získá sílu, rychlost, hbitost a ultracitlivé smysly kočky.

Pod vedením tajemné učitelky Ophelie Powersové (Frances Conroyová) Patience brzy vyzkouší svou nově získanou moc a kočičí intuici. Objeví také svoji minulost, když zjistí, že je poslední v dlouhé řadě žen, které byly v průběhu věků vyvoleny k získání těchto mimořádných vlastností. Díky svým nově získaným schopnostem a síle se z Patience stává kočičí žena Catwoman, silné a nepozorovatelné stvoření, které jemně balancuje na hranici mezi dobrem a zlem.

Dobrodružství kočičí ženy začíná, když číhá na svou kořist, aby vyrovnala některé staré účty. Dvojí život Patience se však brzy zkomplikuje narůstajícím poutem k odvážnému detektivu Tomovi Loneovi (Benjamin Bratt). Lone se do Patience zamiluje, avšak zároveň nepřestává být fascinován osudovou kočkou, která nejspíše zodpovídá za řadu zločinů, které trápí město.

Patience se postupně učí stále více využívat svých nadlidských schopností. Kočičí žena se tak stává silnější a rychlejší a tím i nebezpečnější pro své soupeře. Hranice mezi Patience a jejím neochočeným alter egem však postupně mizí…

Dlouhý popis
Motto: Jedna z nejslavnějších komiksových postav ožívá na plátně, aby pomstila smrt svého otce …
Délka: 104 min
Země: USA, Australie , 2004

586 hlasů